Rakenduse paigaldamine

Rakenduse paigaldamine nutiseadmesse

Kui oled veendunud, et sinu loodud programm on valmis, siis tuleks see nutiseadmesse paigaldada nii , et see töötaks nagu iga teine rakendus, ilma MIT AI2 Companion abita. Selleks:

  1. Pead lubama rakenduste paigaldamise nutiseadmetesse ka muudest allikatest peale Google Play poe. Otsi nutiseadme rakenduste alt välja Seaded (Settings) > Turvalisus /Turve&privaatsus/ (Security) > Tundmatute allikate lubamine . Kui seadmes ei õnnestu seda muudatust teha (ei leia kirjeldatud valikut), siis installimise käigus tuleb teavitus, et tundmatu arendaja rakendus võib olla ebaturvaline, kas soovite seda ikkagi installida. Luba rakenduste paigaldamine.
  1. Paigalda nutiseadmele mobiilirakendus MIT AI2 Companion, kui sa ei ole seda veel eelnevalt teinud (vaata lisainfot “Nutiseadme sidumine rakenduse testimiseks“).
  1. vali App Inventori töölaual menüüst Build > App (provide QR code for .apk).
  1. käivita nutiseadmes rakendus MIT AI2 Companion ja skaneeri arvutiekraanil avanenud QR-kood sinise nupu “scan QR code” abil või trüki Arvutiekraanil QR koodi kõrval olev 6 kohaline kood telefoni ja kinnita nupuvajutusega “connect with code”.
  1. Kinnita nutiseadmes faili allalaadimise soov klõpsates nupul Laadi alla (Download)
  1. Kinnita faili avamine klõpsates nupul Ava (või Open, võib küsida 2 korda)
  1. Kinnita küsimus “Kas soovite rakenduse installida?” nupuvajutusega “installi”